Χωρίς μπαταρίες άφησαν το απορριματοφόρο του Δήμου Φαιστού , αετονύχηδες οι οποιοι έδρασαν το βράδυ της Τετάρτης.
Μάλιστα το όχημα φυλασσόταν σε κλειστό χώρο, δπλα στο στρατόπεδο αεροποριας στο Τυμπάκι και η κλοπή έγινε πιθανότατα τα ξημερώματα,αφού η διαπίστωση έγινε απο τους εργαζόμενους οι οποίοι πήγαν για δουλειά στις 5 το πρωί.
Η αντικατάσταση εγινε άμεσα και το απορριματοφόρο λειτουργεί ξανα για τις ανάγκες των δημοτών.