Με αφορμή κάποιες αντιδράσεις που προκλήθηκαν στα social media εξαιτίας της ανακοίνωσης του Δημάρχου Βασίλη Λαμπρινού ότι η δημοτική αρχή προτίθεται να μετονομάσει ένα τμήμα της οδού Μαυσώλου, σε οδό «Μιλτιάδη Καράτζη», παράγοντες της Λότζια διευκρίνισαν ότι δεν πρόκειται να μετονομαστεί ολόκληρος ο δρόμος.
Αλλά μονάχα το κομμάτι που ξεκινάει από τον κόμβο της Αλικαρνασσού και πηγαίνει προς την Βιομηχανική, περιοχή με την οποία είχε συνδεθεί έντονα η δράση του αείμνηστου Κρητικού επιχειρηματία.
Το κομμάτι πριν από τον κόμβο και μέχρι τη θάλασσα θα εξακολουθήσει να λέγεται Μαυσώλου.