Το πιο δυσάρεστο θέαμα αντίκρισε η αδερφή ενός άνδρα περίπου 40 ετών την Παρασκευή, όταν πηγαίνοντας στο σπίτι του στο χωριό Μακρυλιά τον βρήκε νεκρό.
Σύμφωνα με πληροφορίες ο 40χρονος αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας ενώ ζούσε αποκομμένος από φίλους και γνωστούς στο σπίτι του έχοντας ελάχιστες επαφές.
Η αδερφή του ήταν αυτή που είχε αναλάβει να τον φροντίζει πηγαίνοντας τακτικά από την Ιεράπετρα στη Μακρυλιά, και ήταν αυτή που τελικά τον βρήκε νεκρό.
Το αίτια του θανάτου του άνδρα ερευνώνται και αναμένονται τα αποτελέσματα από τη νεκροψία-νεκροτομή.