Το χριστουγεννιάτικο δέντρο του Μεγάρου Μαξίμου στόλισαν ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης και παιδιά που υποστηρίζονται από την «Κιβωτό του Κόσμου».
Τα παιδιά ζωγράφισαν και χρωμάτισαν στολίδια, τα οποία κρέμασαν στο δέντρο μαζί με τον πρωθυπουργό, ενώ στη συνέχεια έλαβαν δώρα.
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης και η σύζυγός του Μαρέβα συνομίλησαν με τα παιδιά για τα ενδιαφέροντά τους. Ο πρωθυπουργός συνεχάρη το προσωπικό της «Κιβωτού» για το έργο τους και εξέφρασε την στήριξή του στον τηλεμαραθώνιο αγάπης που διοργανώνει η «Κιβωτός» την Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου.
Σήμερα στολίσαμε το χριστουγεννιάτικο δέντρο στο Μέγαρο Μαξίμου παρέα με παιδιά από την «Κιβωτό του Κόσμου» και συνεργατών μας. Ήταν μια μέρα γεμάτη χαρά. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά για την όμορφη εμπειρία και πολλά συγχαρητήρια στην Κιβωτό του Κόσμου για το έργο της. pic.twitter.com/flrOnglFuY
— Prime Minister GR (@PrimeministerGR) December 14, 2019