Στο Μέτσοβο, όπως έχει γίνει ήδη γνωστό θα περάσει τις διακοπές των Χριστουγέννων ο Κυριάκος Μητσοτάκης και από εκεί αναμένεται να καταλήξει και στο όνομα του Προέδρου της Δημοκρατίας. Αποκαλυπτικός ήταν ο διάλογος το πρωί με τους δημοσιογράφους στο Μέγαρο Μαξίμου όπου ο πρωθυπουργός άκουσε και τα παραδοσιακά κάλαντα.
Μητσοτάκης: Βουνό είχα πει θα πάω και στο βουνό θα πάω.
Δημοσιογράφος: Πρέπει όμως να κατεβείτε από εκεί με την πλάκα με το όνομα.
Ο πρωθυπουργός γέλασε, αφήνοντας να εννοηθεί ότι ως τα τέλη του 2019 θα έχει σίγουρα επιλέξει ποιός θα διαδεχθεί τον Προκόπη Παυλόπουλο στην προεδρία της Δημοκρατίας, ή αν θα παραμείνει ο ίδιος πρόεδρος.