Τις χιονονιφάδες με τις... χιονοστιβάδες μπέρδεψε το πρωί της Κυριακής η δημοσιογράφος της εκπομπής του Γιώργου Αυτιά, ενώ προσπαθούσε να μεταφέρει τις τελευταίες πληροφορίεςενόψει και της επέλασης της "Ζηνοβίας" στην Αττική.
Η ίδια ωστόσο αντιλαμβανόμενη το λάθος έσπευσε αμέσως να διορθώσει το σαρδάμ της και ενώ βρισκόταν on-air.
"Η Πάρνηθα φοράει τα λευκά της, αυτή τη στιγμή η χιονόπτωση είναι έντονη σε αυτό το σημείο, η θερμοκρασία είναι ήδη χαμηλή. Οι πρώτες χιονοστιβάδες... οι πρώτες νιφάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους" ανέφερε. Δείτε το απόσπασμα με το σαρδάμ της Ηλιάνας Πετρή: