Μπορεί οι μετεωρολόγοι να μην έδωσαν όνομα στη νέα κακοκαιρία που χτυπάει και την Κρήτη, όμως το έκανε... ο δήμαρχος Οροπεδίου Λασιθίου! Θέλοντας να τιμήσει τους αστυνομικούς που ξενυχτούν και βρίσκονται επί ποδός, στο καθήκον, για την ασφάλεια των πολιτών, ο Γιάννης Στεφανάκης ποστάρει μια φωτογραφία εκείνων που ξαγρυπνούσαν όσο ... εμείς κοιμόμασταν και προτείνει η κακοκαιρία να ονομαστεί "Αρτέμιος"!
"Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Αστυνομικούς Διευθυντές Λασιθίου και Ηρακλείου και στο προσωπικό των υπηρεσιών που υπηρετεί μαζί μας απόψε. Τώρα από το Μέσα Λασίθι" γράφει ο δήμαρχος, στο μεταμεσονύκτιο post του στο Facebook.