Όλα έτοιμα για το 2ο φιλικό αγώνα μπάσκετ των παλαιμάχων παικτών της Αναγέννησης που θα πραγματοποιηθεί σήμερα Τετάρτη 5 Ιουλίου 2017 στο ανοιχτό γήπεδο μπάσκετ Αρκαλοχωρίου στις 19:30 το απόγευμα.
Ο αγώνας διοργανώνεται από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Αρκαλοχωρίου και τον Α.Σ.Α. Αναγέννηση στη μνήμη του Αρκαλοχωρίτη Νίκου Γαλυφιανάκη !
Στο πρόγραμμα περιλαμβάνονται :
- Aγώνας μπάσκετ μεταξύ των παλαιμάχων της Αναγέννησης
- Αγώνας μπάσκετ Μπαμπάδες ( παλαίμαχοι της Αναγέννησης ) - Γιοί ( γιοί των παλαιμάχων)
Κατά την διάρκεια της διοργάνωσης θα υπάρχουν εκπλήξεις με δώρα για τους θεατές. Όπως αναφέρει η ανακοίνωση: ''Ο Νίκος Γαλυφιανάκης πάντα θα ζει ανάμεσα μας και σήμερα στο ανοιχτό γήπεδο μπάσκετ πάλι θα "καθοδηγήσει" τους φίλους του!''