Όπως αναφέρει η ανακοίνωση:
''Ξεκινά το Σάββατο 25/3 στις εγκαταστάσεις του ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. το IRAKLIO JUNIOR TOURNAMENT. Είναι η τέταρτη συνεχόμενη χρονιά που το ΗΡΑΚΛΕΙΟ αναλαμβάνει να διοργανώσει αυτό το πολύ σημαντικό τουρνουά.
Το τουρνουά είναι ενταγμένο στο καλεντάρι της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας, με τη συμμετοχή Ελλήνων και ξένων αθλητών-τριών κάτω των 14 ετών.
Η διάρκειά του είναι μια εβδομάδα, κατά την οποία, θα διεξάγονται αγώνες από το πρωί στις 09:00 έως τις 16:00 το απόγευμα.
Η έναρξη του τουρνουά θα γίνει το Σάββατο 25/3, με τους προκριματικούς αγώνες ενώ το τουρνουά αναμένεται να ολοκληρωθεί το Σάββατο 1/4, με τους τελικούς αγώνες και την απονομή των επάθλων.
Από το ΗΡΑΚΛΕΙΟ θα συμμετάσχουν οι αθλητές Μπόγρης Βαγγέλης, Δελάκης Δημήτρης, Γκαγκαουδάκης Στέλιος, Γενναράκης Νϊκος, Μανδαλενάκης Αναστάσης, Ζαφειροπούλου Κατερίνα, Κωστάκη Ελένη, Γαρεφαλάκη Μαρία και Νταμπακάκη Χρυσή.
Οι Έλληνες αθλητές θα έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν «εντός έδρας» με τους Ευρωπαίους συναθλητές τους, να αποκτήσουν εμπειρίες και δυνατότητα για διεθνή βαθμολογία.
Την Κυριακή 26 Μαρτίου στις 19:00 θα πραγματοποιηθεί η τελετή έναρξης του τουρνουά κατά τη διάρκεια της οποίας θα γίνει το καλωσόρισμα από τους διοργανωτές, η παρέλαση των αθλητών και αθλητριών, ενώ η σχολή χορού Τέχνη Χρω θα χορέψει σε παραδοσιακούς και μοντέρνους ρυθμούς.
Προσκαλούμε όλους τους φίλους του τένις να παρακολουθήσουν αγώνες πολύ υψηλού επιπέδου καθημερινά από τις 09:00-17:00. Είσοδος δωρεάν
Χορηγοί: Κρητικά αναψυκτικά ΦΗΜΗ, Διαγνωστικό- Θεραπευτικό Κέντρο ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟΝ ΚΡΗΤΗΣ, ΜΥ ΗΟΜΕ, ΑΓΝΟΤΗΣ-ΣΥΛΙΓΑΡΔΟΣ, ΜΙΝΩΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ, PRINCE, TRETORN, ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ MARIN, ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ KASTRO
Τηλεοπτικός Χορηγός: CRETA CHANNEL, Χορηγοί επικοινωνίας: ΠΑΤΡΙΣ, CRETALIVE, KISS FM, ALPHA NEWS, MUSIC CLUB, περιοδικό VIRAL.''