Όπως αναφέρει το επίσημο site της ΠΑΕ:''Το συνέδριο διοργανώθηκε από την Ενωση αξιωματικών αστυνομίας Κρήτης και το παρακολούθησε ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 Φώτης Τσάλος και ο ειδικός σύμβουλος της ΠΑΕ ΟΦΗ Γιάννης Στεφανουδάκης.Αμέσως μετά, ακολούθησε το γεύμα της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 στους αξιωματικούς της αστυνομίας, στην ταβέρνα «Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα».
Εκεί ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 Φώτης Τσάλος, αναφέρθηκε στο σημαντικό έργο της Ελληνικής αστυνομίας, ενώ έδωσε στον πρόεδρο της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας αξιωματικών Ελλάδος, ταξίαρχο Ιωάννη Κατσιαμάνγκα, μια φανέλα του ΟΦΗ και αναμνηστικά της ομάδας μας.''