Αγαπητό Cretalive,
Στην πλατεία των Γουρνών Τεμένους, πιο πάνω από τα ΤΕΙ, βρίσκεται στύλος της ΔΕΗ και δίπλα του ένας μετασχηματιστής. Γύρω - γύρω υπάρχουν πολλά δέντρα και σπίτια. Όπως βλέπετε στις φωτογραφίες που σας στέλνω, η βάση του στύλου έχει μετατραπεί σε μια μικρή χωματερή. Ο Θεός να βάλει το χέρι του με τόσο αέρα που έχει!
Μια και μόνο σπίθα στον μετασχηματιστή είναι αρκετή για να ξεσπάσει πυρκαγιά. Και φυσικά, τα σκουπίδια αποτελούν από μόνα τους το καλύτερο "προσάναμμα".
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο