Ο Νίκος Συριγωνάκης, μέσα από την αγορά μετοχών συμμετέχει στην αύξηση μετοχικού κεφαλαίου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 και θα βοηθήσει και αυτός όπως και άλλοι επιχειρηματίες, στην προσπάθεια που κάνει ο ΟΦΗ, αυτήν την εποχή.
Με δήλωση του στην επίσημη σελίδα του ΟΦΗ, ofi1925.gr ο Νίκος Συριγωνάκης, ανέφερε ότι «μέσα από την κίνηση να συμμετάσχω στην αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925, θέλω και εγώ με τη σειρά μου, να βοηθήσω, με όποιες δυνάμεις μπορώ, την προσπάθεια που κάνει ο ΟΦΗ, ώστε να επιστρέψει εκεί που αξίζει».