Συνέχισε με νίκες ο ΑΟΧ - η βαριά ήττα έφερε την παραίτηση Μπαξεβάνου στον Κισσαμικό!

O AOX κέρδισε τα Τρίκαλα με 1-0 και συνέχισε το αήττητο σερί του - πολύ βαριά ήττα στον Εύοσμο με 4-0 για τον Κισσαμικό, ακολούθησε η παραίτηση Μπαξεβάνου από την τεχνική ηγεσία της Χανιώτικης ομάδας

Η ομάδα του Σάκη Παπαβασιλείου κατάφερε να φτάσει σε ακόμα ένα τρίποντο κερδίζοντας με 1-0 χάρη τα Τρίκαλα χάρη στο γκολ του Ρούνεϊ στο 9ο λεπτό. Η Χανιώτικη ομάδα κράτησε μέχρι τέλους το γκολ του Ρούνεϊ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Αποστολόπουλου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχεια του αγώνα ακυρώθηκαν τρία γκολ! Δύο για τα Τρίκαλα κι ένα για τα Χανιά! Πιο συγκεκριμένα στο 38' ακρυώθηκε το γκολ του Κουσκουνά (ως επιθετικό φάουλ) και στο 60' το γκολ του Γιαννιτσάνη (ως οφσάιντ). Ως οφσάιντ ακυρώθηκε και το γκολ των Χανίων στο 72' του Αποστολόπουλου.

• Βαριά ήττα για Κισσαμικό - παραιτήθηκε ο Μπαξεβάνος

Η ομάδα του Ευόσμου συνέτριψε με 4-0 τον Κισσαμικό! Μέσα σε 35 λεπτά ο Αγροτικός Αστέρας ''καθάρισε'' την Χανιώτικη ομάδα

Μόλις στο 12' ο Γκότοβος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, με τον Γκέσιο στο 17' μετά από ολιγωρία της άμυνας με πλασέ να διαμορφώνει γρήγορα το 2-0. Πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, η ομάδα του Ευόσμου είχε καταφέρει να φτάσει και σε τρίτο γκολ, πάλι με τον Γκέσιο στο 34'.Όπως είναι λογικό στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, με τους γηπεδούχους μάλιστα να μένουν και με 10 ποδοσφαιριστές, όταν ο Ουνγιαλίδης είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ωστόσο, ο Κισσαμικός δεν απείλησε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να βρουν την ευκαιρία τους και για τέταρτο τέρμα. Στο 72', ο Φιλίπε με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το 4-0, με την ομάδα του να πανηγυρίζει ακόμα ένα άνετο τρίποντο.

Μετά την ήττα ο Σπύρος Μπαξεβάνος έθεσε στην διοίκηση την παραίτησή του. Αναμένονται εξελίξεις τις επόμενες ώρες