Αυτό που επισημαίνεται επίσημα από τον ΟΦΗ, είναι ότι στις συζητήσεις που έχουν προηγηθεί ανάμεσα στις δυο πλευρές, φαίνεται ότι υπάρχει καλή πρόθεση συνεργασίας, ωστόσο δεν μπορεί να γίνει ακόμη λόγος, για συμφωνία.
Ο Νίκος Παπαδόπουλος αναμένεται στο Ηράκλειο το μεσημέρι και θα έχει συνάντηση με τον πρόεδρο της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 Γιάννη Πολεμαρχάκη, προκειμένου να συζητήσουν απο κοντά και εφ' όλης της ύλης, το ενδεχόμενο να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του ΟΦΗ.