Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, με τον Κατσικοκέρη να σημειώνει δύο γρήγορα γκολ στο 7' και στο 15' γεγονός που έδωσε το πάνω χέρι στους ''κιτρινόμαυρους''. Ο Εργοτέλης ήλεγχε την αναμέτρηση όμως το γκολ του Κυριαζή στο 58' έβαλε αμφιβολίες για τον νικητή της αναμέτρησης. Όμως στο 73', και πάλι ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά έδωσε την απάντηση για το ποια ομάδα θα έφευγε με το ''τρίποντο'' από την έδρα της Κηφισιάς.
Έτσι, ο Εργοτέλης στις εναπομείνασες δύο αγωνιστικές με Ερμή Ζωνιανών (εκτός) και Θύελλα Ραφήνας (Παγκρήτιο) με ισάριθμες νίκες θα πανηγυρίσει την άνοδο στην Β' Εθνική.
Κηφισιά: Καλδέλης, Χαλκιάς, Έσλερ, Τεγούσης, Μουσταφίδης, Μεταλλινός, Κυριαζής, Ρετζής(88′ Τασιούλης), Σπηλιωτάκης(63’ Κατσέρης), Παναγιωτόπουλος, Ταμπάκης(80′ Γκέτζιος)
Εργοτέλης: Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Τζανής, Μπάτζιος, Μισέλ, Σερτζίνιο, Ρουσάκης, Κατσικοκέρης(90′ Καϊμακαμούδης), Λεάλ(80′ Μίνγκας), Βελλίνης(51’ Γκοτσούλιας)