Θυμίζουμε ότι το πλήρες όνομα του είναι Αμπντέλ Χαντί Άγγελος. Από πατέρα Ιορδανό και μητέρα Ελληνίδα γεννήθηκε στον Πύργο της Ηλείας
Οι άνθρωποι της Εθνικής Ιορδανίας τον παρακολουθούσαν καιρό και του έστειλαν κλήση για την Εθνική ομάδα της χώρας, την οποία και αποδέχθηκε. Όπως αναφέρει το ofi1925, ο Χαντί θα ταξιδέψει μετά το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο για το Κύπελλο Ελλάδος, για το Αμάν και θα ενταχθεί στις υποχρεώσεις της Εθνικής ομάδας της χώρας το, στις 22 του μήνα.
H Eθνική Ιορδανίας θα ξεκινήσει την προετοιμασία της ενόψει της αναμέτρησης του Μαρτίου απέναντι στο Βιτενάμ για τα προκριματικά του Ασιατικού κυπέλλου
Με δήλωση του στην επίσημη σελίδα της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 ο Αγγελος Χαντί ανέφερε για την κλήση του στην Εθνική Ιορδανίας:
«Είναι τιμή για μένα να φοράς το εθνόσημο μιας Εθνικής ομάδας. Η Ιορδανία δεν είναι ξένη χώρα για μένα, είναι η χώρα του πατέρα μου. Δέχθηκα με χαρά την πρόσκληση στην Εθνική Ιορδανίας. Είμαι 28 ετών και είναι μια δυνατή πρόκληση για μένα και εμπειρίες, να παίξω διεθνή παιχνίδια με την Εθνική ομάδα της χώρας».