Ο Ελληνας σφυροβολός, αγωνίσθηκε στον πρώτο προκριματικό όμιλο και είχε καλύτερη βολή στα 70.14μ, ενώ το όριο πρόκρισης ήταν τα 77 μέτρα.
Η πρώτη προσπάθεια του Αναστασάκη ήταν άκυρη, ενώ ακολούθησαν μία ρίψη στα 70.14μ. και μία άκυρη. Ο Ελληνας πρωταθλητής, κατέλαβε την 13η θέση στον όμιλο του και έμεινε εκτός συνέχειας, δεδομένου ότι στον τελικό θα συμμετάσχουν 12 αθλητές και από τα δύο γκρουπ.
SPORTS
2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2024 / 12:57
Παρίσι 2024: Εκτός τελικού ο Αναστασάκης
![](/sites/default/files/styles/article_image_769x432/public/2024-08/anastasakis-parisi-2024.jpg?itok=SLSkt-0e)