Στα ημιτελικά με... σπρώξιμο η Ρεάλ Μαδρίτης

Με τρία γκολ στην παράταση (τα δύο οφσάιντ) η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε δύσκολα με 4-2 της Μπάγερν Μονάχου και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Champions League- με ισοπαλία στους ''4'' η Ατλέτικο

Η Ρεάλ Μαδρίτης σε ακόμα μια φορά τα τελευταία χρόνια βρίσκεται στα ημιτελικά του Champions League. Παρ ότι οι Βαυαροί κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση (2-1) ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα, η Ρεάλ Μαδρίτης και με την... βοήθεια του Ούγγρου διαιτητή Κασάι, κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές στην παράταση και να κερδίσει με 4-2. Στο 53' το γκολ του Λεβαντόφκσι ισοφάρισε με όμορφη κεφαλιά ο Ρονάλντο (76') όμως ένα λεπτό αργότερα ο Σέρχιο Ράμος έβαλε μπροστά στο σκορ την... Γερμανική ομάδα.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί, ο Κριστιάνο Ρονάλντο με δύο τέρματα (104' - 109'), και τα δύο οφσάιντ, και ένα του Ασένσιο(112') πήρε την πρόκριση. Αποβλήθηκε στο 84' ο Βιδάλ.

• Στα ημιτελικά η Ατλέτικο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης σκόραρε νωρίς με την όμορφη κεφαλιά του Σαούλ (26') και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα προκρίθηκεσ την επόμενη φάση. Το 1-1 έκανε στο 61' ο Βάρντι.