Το Ρέθυμνο Cretan Kings αντιμετωπίζει τον Κολοσσό Ρόδου στο τρίτο παιχνίδι της σειράς με την τελευταία «μάχη» να διεξάγεται απόψε στο ''Μελίνα Μερκούρη'' . Κάλεσμα στον κόσμο τις προηγούμενες ημέρες από την διοίκηση ώστε να βοηθήσει την ομάδα να προκριθεί στην επόμενη φάση.
Η ομάδα του Νίκου Βετούλα είναι πλήρης, ενώ ο Κολοσσός Ρόδου περιμένει την επιστροφή του Τρέβορ Ρέλεφορντ. Η σερά είναι στο 1-1, θυμίζουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι το Ρέθυμνο Cretan Kings είχε επιβληθεί με 84-71 στην παράταση, ενώ ο Κολοσσός επικράτησε με 78-73 στο δεύτερο ματς.