Ο Νίκος Παντίδος είναι ένας ποδοσφαιριστής αρκετά ''ενεργός'' στα social media και ειδικά στο Instagram.
Ο παίκτης του ΟΦΗ ανέβασε μια φωτογραφία μαζί με τον Έλληνα σέντερ των Σακραμέντο Κινγκς, Γιώργο Παπαγιάννη σε κοινή τους εμφάνιση σε νυχτερινό κέντρο.
Ο αμυντικός των Κρητικών εκμεταλλεύτηκε το 4ημερο ρεπό λόγω Πάσχα που έδωσε στους ποδοσφαιριστές ο Νίκος Παπαδόπουλος, ενώ ο σέντερ των Κινγκς επέστρεψε στην Ελλάδα αφού ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με την ομάδα του Σακραμέντο μιας και οι τελευταίοι δεν κατάφεραν να μπουν στα πλέι οφ.