Οι δύο πρωταθλητές θα αγωνιστούν το Σαββατοκύριακο στην Αμβέρσα, στο ετήσιο κύπελλο Φλαμανδίας, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους για τους χειμερινούς αγώνες ανδρών/γυναικών, που θα γίνουν στις αρχές Φεβρουαρίου στο ΟΑΚΑ. Η Χανιώτισσα κολυμβήτρια έχει δηλωθεί στα τρία αγωνίσματα της πεταλούδας (50μ., 100μ., 200μ.), ενώ ο 20χρονος αθλητής του ΑΝΟ Αργυρούπολης θα συμμετάσχει σε 100μ., 200μ., 400μ. ελεύθερο και στα 50μ. ύπτιο.
Επισημαίνεται ότι η Ντουντουνάκη έχει πιάσει από πέρυσι το όριο συμμετοχής στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, που θα γίνει τον προσεχή Ιούλιο στη Βουδαπέστη, ενώ ο Δημητρίου θα προσπαθήσει στη διάρκεια της σεζόν να «κατεβάσει» το ατομικό του ρεκόρ ώστε να διεκδικήσει μία θέση στην αποστολή για την ουγγρική πρωτεύουσα.