Ισορροπημένο το α' μέρος με την ομάδα του Πλεσίτη να βρίσκει το γκολ σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο. Ο ΟΦΗ στο 40' έκανε το 1-0 με γκολ του Ρεμούνδος έπειτα από δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Στην επανάληψη είχαν σπουδαίες φάσεις και οι δύο ομάδες. Στο 62' ήρθε η απάντηση του Άρη με σουτ του Κλιγγόπουλου και έτσι οι Θεσσαλονικείς έφτασαν στο 1-1. Άμεση η απάντηση του ΟΦΗ στο 69' με την κεφαλιά του Περδίκη να μην αφήνει περιθώρια στον Μάντζαρη να αντιδράσει.
Αρχικές ενδεκάδες:
ΟΦΗ Κ19: Παπαδάκης, Κοκολογιάννης, Λαγουδάκης, Νηστικάκης, Ξενοκτιστάκης, Κοντογιάννης, Κομνηνός, Σουρνάκης (78' Σταυρακάκης), Ρεμούνδος, Περδίκης, Κουράκης (89' Λαμπριανίδης).
Άρης Κ19: Μάντζαρης, Πολυχρόνου(46' Καλλίδης), Καραΐσκος, Λιάτσης, Γιάντσιος, Πότσι, Μπουλγκουρίδης (73' Κοντοπούλης), Κλιγγόπουλος, Καλούδης, Πατσιάβας(68' Ανδρεάκος), Ιγνατιάδης.