Ήταν μια συνθήκη απαραίτητη για την επικύρωση της βαθμολογίας, στον ΟΦΗ είχαν κρατήσει χαμηλούς τόνους από την Κυριακή και να που πριν από λίγο ήρθε η επικύρωση ότι ο ΠΑΣ παίρνει τους πέντε βαθμούς πίσω, έπειτα από την αφαίρεση βαθμών και αυτομάτως ο ΟΦΗ καταλαμβάνει την 7η θέση και θα παίξει πλέι άουτ.
Η βαθμολογία πλέον: ο ΠΑΣ έχει 40 βαθμούς, ο ΟΦΗ 37 και ο Αστέρας 35.
Διαβάστε περισσότερα στο Capitano.gr