Στις εγκαταστάσεις του Ομίλου θα λάβει χώρα την Πέμπτη συνέντευξη τύπου η οποία θα αφορά την παρουσίαση του προπονητή Γιώργου Μακράκη ενώ αναμένεται να μιλήσει στα ΜΜΕ και ο νέος πρόεδρος του μπασκετικού τμήματος, Αθανάσιος Καλατζής. Το παρών θα δώσουν και ο πρόεδρος του ''Ηράκλειο ΟΑΑ'' Μιχάλης Δελάκης, ο υπεύθυνος τμήματος και πρώην πρόεδρος Μανώλης Σπυριδάκης καθώς και μέλη του συλλόγου του Ηρακλείου
Αναλυτικά η ανακοίνωση - πρόσκληση:
''Σας προσκαλούμε σε συνέντευξη τύπου την Πέμπτη 6 Ιουλίου 2017 και ώρα 12:00 στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Δ. Μποφώρ 1. Θα γίνει ενημέρωση για τα εξής θέματα: Σχεδιασμός τμημάτων Ακαδημίας Μπάσκετ 2017-2018. Αγωνιστικός Σχεδιασμός Ανδρικής Ομάδας περιόδου 2017-2018 και παρουσίαση νέου προπονητή κ. Γιώργου Μακράκη''