Παραδόθηκε άνευ όρων το ''Ηράκλειο''

Μια ήττα... εντός προγράμματος με μεγάλη διαφορά υπέστη το ''Ηράκλειο'' στην έδρα του Αίολου Αστακού με 93-51

Πολλά με... λίγα σε ακόμα ένα εκτός έδρας ματς για την Κρητική ομάδα απέναντι σε καλύτερο αντίπαλο.

Έπειτα από την πολύτιμη νίκη απέναντι στους Μαχητές Πεύτκων, το ''Ηράκλειο'' ταξίδεψε με στόχο να κερδίσει τις εντυπώσεις από ένα αντικειμενικά δύσκολο αντίπαλο, τον Αίολο Αστακού. Όμως δεν τα κατάφερε.

Η ομάδα του Γιάννη Βισκαδουράκη δεν μπόρεσε να αντισταθεί στον Αίολο, βρέθηκε αρκετά πίσω στο σκορ από το α' δεκάλεπτο (28-13) ενώ το ημίχρονο.. έκλεισε με διαφορά 29 πόντων! Το παιχνίδι κύλησε μέχρι το φινάλε στον ίδιο ρυθμό και έτσι φυσιολογικά ήρθε η βαριά ήττα με 93-51.

Θυμίζουμε, ότι ο Γιάννη Λιανός δεν ακολούθησε την ομάδα στην Αθήνα καθώς οι διαιτητές του πήραν το δελτίο στο προηγούμενο παιχνίδι ενώ τις επόμενες ώρες αναμένεται να ανακοινωθείκαι η τιμωρία του.

Το Σάββατο στις 17.00 το ''Ηράκλειο'' δίνει ακόμα έναν πολύ δύσκολο αγώνα απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, τον Φάρο Κερατσινίου, στα Δύο Αοράκια.

Τα δεκάλεπτα 28-13, 51-22, 71- 44, 93-51

ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός): Μπρόζος 5 (1), Θεοδωράκος 7 (1), Κουμπούρας, Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 15 (2), Γκάτζιας 8, Κακλαμάνος 13 (3), Κιτσούλης 13, Κασαμπαλής 11, Χαρισμίδης 1, Λυμπάρης 17, Γκιζόγιαννης 3.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Βισκαδουράκης): Λόλας 17, Παπαδάκης 6 (1), Μαραγκάκης, Κουπίδης 13, Πετράκης 3, Τσερκιτζόγλου 3 (1), Γουμενάκης, Πάλλης 7, Λάτοβιτς 2.