Όπως αναφέρει το www.ofi1925.gr, οι ιδανικές καιρικές συνθήκες, στο ηλιόλουστο πρωινό της Κυριακής στο Ηράκλειο, αλλά και η προσμονή για το επίσημο παιχνίδι που έρχεται, έκαναν τους παίκτες του ΟΦΗ, να τα δώσουν ολα στην προπόνηση, που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, με την οποία η προετοιμασία του ΟΦΗ, για το παιχνίδι με τον Απόλλωνα, μπήκε στην τελική της ευθεία.
Ο Νίκος Νιόπλιας, είδε όλους τους παίκτες του να μετέχουν στο προπονητικό πρόγραμμα, γεγονός που σημαίνει ότι ο ΟΦΗ πηγαίνει κομπλέ στο παιχνίδι τη Τρίτης (25/10).
Η προετοιμασία του ΟΦΗ για το παιχνίδι με τον Απόλλωνα, ολοκληρώνεται με προπόνηση που θα γίνει την Δευτέρα το πρωί στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, μετά το τέλος της οποίας ο Νίκος Νιόπλιας θα ανακοινώσει την αποστολή, για το παιχνίδι.