Μία σπουδαία προσωπικότητα του ελληνικού ποδοσφαίρου, ένας άνθρωπος με πολύ σημαντικό έργο που άφησε το ανεξίτηλο σημάδι του στα γήπεδα δεν είναι πια στη ζωή. Μόλις στα 62 του χρόνια, ένας επιθετικός που έχει γράψει την δική του ιστορία με τον ΟΦΗ, άφησε την τελευταία του πνοή.
Το καλοκαίρι του 1981 μεταγράφηκε από τον Άρη στον ΟΦΗ όπου αγωνίστηκε με μεγαλύτερη επιτυχία, κλείνοντας στην Κρήτη την καριέρα του, του το 1986. Στον ΟΦΗ αγωνίστηκε από το 1981-1986 με συνολικά 114 ματς και 40 γκολ. Ο Τσιριμώκος έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής που του δόθηκε το βραβείο "Fair Play", σε ένα παιχνίδι ΟΦΗ-Ολυμπιακού την 1η Απριλίου 1984.