Η Εθνική Ελλάδας έχει φτάσει στη Λιλ για τους Ολυμπιακούς Αγώνες και η ΕΟΚ δημοσίευσε μία εκπληκτική φωτογραφία με πρωταγωνιστές πέντε παίκτες της ομάδες και τους πέντε Ολυμπιακούς Κύκλους.
Συγκεκριμένα, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο Τόμας Γουόκαπ, ο Νικ Καλάθης, ο Κώστας Παπανικολάου και ο Νίκος Χουγκάζ φωτογραφήθηκαν μαζί με τους Ολυμπιακούς Κύκλους, κινούμενοι στους ρυθμούς του μεγάλου αθλητικού γεγονότος του καλοκαιριού.