Νέα σελίδα στην καριέρα της Άννας Ντουντουνάκη η οποία από φέτος θα αγωνίζεται με την ομάδα του ΑΝΟ Αργυρούπολης, υπό τις οδηγίες του Βαγγέλη Κοζομπόλη.
Η 21χρονη Κρητικιά πρωταθλήτρια ήταν σε αναζήτηση ομάδας και προπονητή, από τη στιγμή που ο Μάρκος Μανταλούφας ο οποίος την είχε υπό την επίβλεψη του μετακόμισε στο Βόλο για να αναλάβει την ομάδα της Νίκης Βόλου.
Η Ντουντουνάκη κολυμπούσε φέτος με την ομάδα του ΚΟ Ποσειδώνα Ιλισίων, αλλά από τη στιγμή που έφυγε ο Μάρκος Μανταλούφας, αποφάσισε να αλλάξει προπονητή και ομάδα μαζί.
To 2016 ήταν η κορυφαία χρονιά της καριέρας της 21χρονης Χανιώτισας η οποία είχε συμμετοχή στον τελικό των 100μ. πεταλούδα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα και παρουσία στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Παράλληλα κατέρριψε τα πανελλήνια ρεκόρ σε 50μ. και 100μ. πεταλούδα.