«Ναυάγιο» στη Βούλα για Εργοτέλη

Πολύ βαριά ήττα του Εργοτέλη στη Βούλα από τον Πρωτέα με διαφορά 39 πόντους - μόλις 13 πόντους σημείωσαν στο α' μέρος οι ''κιτρινόμαυροι''

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης, ο Εργοτέλης φαινόταν ότι δεν πατούσε καλά στο γήπεδο. Ο Πρωτέας ήταν ιδιαίτερα μαχητικός και εύστοχος, έτσι το α' δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 18-6. Οι 13 συνολικά πόντοι στο πρώτο ημίχρονο σίγουρα είναι ένα από τα πλέον αρνητικά ρεκόρ στις Εθνικές κατηγορίες με το 41-13 να μην κολακεύει την ομάδα του Γιώργου Μακράκη.

Η διαφορά διατηρήθηκε και στην συνέχεια αυξήθηκε με το τελευταίο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 27-19 και με το τελικό σκορ (83-44) να διαγράφει την πιο βαριά φετινή ήττα των ''κιτρινόμαυρων''

Δεκάλεπτα: 18-6, 41-13, 56-25, 83-44.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Μανουσέλης): Πλουμής, Εμμανουηλιδης 14 (2), Αθηνιωτης 14 (1), Σκουλούδης 2, Βαρδαβάς 12, Μόρφης 14 (3), Αυγενικός 2, Μούτσα 8, Λάτσης 2, Μπούρας, Γάργαλης 2, Βλάχος 13 (2).
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Βερτούδος 4, Καραλής 6, Καρακωνσταντάκης 8, Γεωργούτσος 5, Σταμάτης 5 (1), Χουχούμης 9 (1), Σταράκης 5 (1), Σαρρής 2, Μανιάδης.