Συγκεκριμένα, οι «πράσινοι» κατά την παρουσίαση των ομάδων φόρεσαν λευκά μπλουζάκια που έγραφαν: «Ο Αλέξανδρος μιλούσε ελληνικά», θέλοντας μ’ αυτόν τον τρόπο να πάρουν θέση για το σκοπιανό και το θέμα της ονομασίας της ΠΓΔΜ. Οι Γούβες ακολούθησαν, έτσι, το… παράδειγμα της Λάρισας, οι ποδοσφαιριστές της οποίας είχαν εμφανιστεί με το ίδιο μήνυμα στις φανέλες τους πριν από τον αγώνα με τον Πανιώνιο για την 20ή αγωνιστική της Super League.