Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση, λέει ο φιλόσοφος λαός. Ρητό που ταιριάζει - γάντι στον φετινό ΟΦΗ. Με παρόμοιο τρόπο έχει δεχτεί τα περισσότερα γκολ στο πρωτάθλημα, με μεγάλη ευκολία χάνει αρκετές φάσεις, κυρίως, στα εκτός έδρας παιχνίδια του.
Σε παιχνίδια που θα χρειαστεί να κάνεις το γκολ σε 3-4 τελικές φάσεις που θα βρεις ή θα αξιοποιήσεις το καλό σου διάστημα σε ένα ματς, ο φετινός ΟΦΗ (εκτός έδρας) δεν έχει καταφέρει να υλοποιήσει κάτι από αυτά. Άτυχος ή άστοχος, το αποτέλεσμα μετράει. Πλέον, μετράει τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη, και έμεινε πίσω στην διεκδίκηση της ανόδου.
Δείτε τα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση του Σαββάτου: