Ο 16χρονος ταλαντούχος μέσος πήρε σήμερα την ελευθέρας του από την Κ-17 του Πλατανιά, της οποίας και ήταν μέλος. Ο Ηλίας προπονούνταν το τελευταίο διάστημα με την Κ-17 του ΟΦΗ ενώ το προηγούμενο διάστημα μαζί με τον πατέρα του Γιώργο είχαν ταξιδέψει στην περιοχή κοντά στην Γένοβα, και τα είχαν βρει σε όλα με τους ανθρώπους της Βίρτους Εντέλα. Η Κ -17 της ομάδα αγωνίζεται στην Πριμαβέρα, και η ανδρική ομάδα του Ιταλικού συλλόγου βρίσκεται στην Serie B'. Ο μικρός Κουτσουπιάς θα ταξιδέψε στις 21 Ιουλίου ώστε να ενσωματωθεί με την ομάδα της γείτονα χώρας.