Μεγάλη ανατροπή στις καθυστερήσεις για τον ΟΦΗ!

O OΦΗ κατάφερε να κάνει μια σπουδαία ανατροπή απέναντι στον Αχαρναϊκό και να πάρει τους τρεις βαθμούς - το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου έγινε 2-3 και παραμένει στο κόλπο της ανόδου

H oμάδα του Νίκου Νιόπλια σε ακόμα ένα εκτός έδρας παιχνίδι, παρουσίασε ένα πολύ κακό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2.

Μόλις στο 1’, έπειτα από κόρνερ του Σταμουλή, ο Τζέφερσον με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ανοίγει το σκορ ύστερα κακή έξοδο του Δερμιτζάκη. Η αντίδραση από τους Κρητικούς δεν ήρθε ποτέ και σαν να μην έφτανε αυτό,  στο 38’έπειτα από λάθος των αμυντικών του ΟΦΗ και κλέψιμο της μπάλας από τον Πλαβούκο, ο τελευταίος βρήκε αμαρκάριστο τον Ντάκρα και αυτός έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο προπονητής του ΟΦΗ με διπλή αλλαγή (Χύζι και Μάνος αντί Χαντί και Μητρόπουλου) προσπάθησε να αλλάξει τα δεδομένα. Στην αρχή της επανάληψης, ο Μιλοσάβλιεφ με έξυπνη εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-1 και έδωσε άλλο ενδιαφέρον στο ματς. Στο 56’, ο Κομεσίδης με ωραίο γυριστό σουτ από κοντινή απόσταση έπειτα από εκτέλεση κόρνερ διαμόρφωσε το 2-2 και οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν για τα καλά.

Ο ΟΦΗ είχε τον έλεγχο του αγώνα χωρίς να χάνει σπουδαίες ευκαιρίες. Στο 77’ ο Βαλλιάνος πήρε την θέση του Μιλοσάβλιεφ οποίος αισθάνθηκε κάποιες ενοχλήσεις. Όμως, οι Κρητικοί δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Στο 92' ο Χύζι κατάφερε να σκοράρει και να χαρίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης στον ΟΦΗ.