Ματσάρα και... 3-3 για Πλατανιά και ΠΑΣ Γιάννενα!

Σε μία συναρπαστική αναμέτρηση με εξαιρετικό ρυθμό και συνεχείς εναλλαγές συναισθημάτων, ο Πλατανιάς γύρισε το ματς από 0-2 σε 3-2 όμως ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε τον τελευταίο λόγο στο ματς.

Ο Πλατανιάς με τον ΠΑΣ Γιάννινα τέθηκαν αντιμέτωποι για 3η φορά σε διάστημα 17 ημερών, αφού είχαν προηγηθεί οι δύο αναμετρήσεις για τον θεσμό του Κυπέλλου, με τους Χανιώτες να βγαίνουν νικητές στις συγκεκριμένες μονομαχίες.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, προηγήθηκε με 2-0 μόλις στο 11ο λεπτό, αλλά ο Πλατανιάς όχι μόνο επέστρεψε, αλλά έκανε την μεγάλη ανατροπή (3-2). Όμως, ο Πέδρο Κόντε είχε διαφορετική άποψη, ισοφαρίζοντας σε 3-3 στο 58ο λεπτό.Η παράδοση δεν κατάφερε να "σπάσει" ούτε στο 10ο παιχνίδι, αφού οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Super League.

Στα τελευταία λεπτά, οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να φύγουν με το "τρίποντο" απ' τα Περιβόλια, αλλά ο Δημήτρης Σωτηρίου με τρομερές επεμβάσεις κράτησε όρθια την ομάδα του.

Γκολ: 32' Γιακουμάκης, 40' Κάργας, 51' Σίγκνεβιτς / 9', 58' Κόντε, 11' Τζημόπουλος

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Πριντέτα, Μπανανά, Κάργας, Βάντερσον, Μουνάφο, Μενδρινός, Μανούσος, Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Μπέριος, Κούτρης, Τζημόπουλος, Κοζορώνης, Ακόστα, Βιντάλ, Ζάιρο, Κόντε.