Λαμία - ΟΦΗ (1-1 Τελικό)

Το Cretalive σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρησης του ΟΦΗ στη Λαμία

ΤΕΛΟΣ: Λαμία - ΟΦΗ 1-1

93' - Καλή εκτέλεση από τον Βαλλιάνο - άουτ η μπάλα

Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο - η τελευταία φάση στο ματς!

92' - ''Απίθανη'' κίτρινη στο Νάστο από τον διαιτητή

91' - Όλη η Λαμία στην περιοχή της - πιέζει ο ΟΦΗ

*Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' - Ευκαιρία για τον ΟΦΗ - κεφαλιά ο Βουό στην αγκαλιά του Πίτκα

89'- Αλλαγή για την Λαμία - Καραγιάννης αντί Βασιλόγιαννη

*Πιέζει ο ΟΦΗ για την ανατροπή

82' - Δικαιολογημένα παράπονα στον ΟΦΗ για κίτρινη (θα ήταν η 2η) στον Βασιλόγιαννη που χρησιμοποίησε το χέρι του

81' - Ο ΟΦΗ την κατοχή στα τελευταία λεπτά, έχει κλείσει στα καρέ της την Λαμία

Με ψυχολογία πλέον οι Κρητικοί για την ανατροπή

79' - Κίτρινη κάρτα ο Βασιλόγιαννης

76' - Κοντά στο 1-2 ο ΟΦΗ: Ωραίο σουτ του Μάνου έξω από την περιοχή, ο Πίτκας δύσκολα σε πλάγιο άουτ

*Καταπληκτικός συνδυασμός από τους δύο ποιοτικούς παίκτες του ΟΦΗ

75' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: Εξαιρετική κίνηση του Βουό από τα δεξιά και ο Μιλοσάβλιεφ με ωραίο σουτ ''εκτελεί'' τον Πίτκα

72' - Αυγενικού αντί Ντουρμισάι για τη Λαμία

72' - Λάθος ο Μάνος, ο Ντουρμισάι σουτάρει άστοχα

*Πολύ κακός ο ΟΦΗ στο β΄ημίχρονο

70' - Κίτρινη κάρτα και στον Όγκμποε

70' - Κίτρινη κάρτα στον Ματσούκα

69' - Πιο δυνατά μπαίνουν στις φάσεις οι παίκτες της Λαμίας

67' - Έπεσε ο Βουό ο οποίος ζήτησε πέναλτι όμως ο Όμο δείχνει να βρίσκει την μπάλα

66' - Ωραία προσπάθεια από τον Όγκμποε, δεν πρόλαβε ο Βουό - κόρνερ για τον ΟΦΗ

65' - Εκνευρισμός στον ΟΦΗ - κίτρινη κάρτα στον Κιάσσο

*Μοιάζουν να τα έχουν χαμένα στον ΟΦΗ μετά το γκολ της Λαμίας

58' - Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ: Μιλοσάβλιεφ και Όγκμποε αντί Πάγκαλου και Χαντί

*Σάστισαν στην φάση φάση του γκολ οι αμυντικοί του ΟΦΗ, καλή εκτέλεση από τον Ντουρμισάι

*Το ριπλέι δείχνει ότι ο επιθετικός της Λαμίας καλυπτόταν

54' - ΓΚΟΛ για την Λαμία με τον Ντουρμισάι με σουτ μέσα από την περιοχή

*Περισσότερο ''συμπαγής'' στην μεσαία γραμμή ο ΟΦΗ σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο

53' - Άστοχη κεφαλιά του Ντουρμισάι έπειτα από κόρνερ του Μπλάζιτς

49' - Αδύναμο σουτ του Χαντί, μάζεψε χωρίς πρόβλημα ο Πίτκας

48' - Κίνδυνος για την άμυνα του ΟΦΗ, καθυστέρησε ο Βασιλόγιαννης

46' - Σέντρα για τον ΟΦΗ

46' - Αλλαγή για τη Λαμία - Ματσούκας αντί Ρότσα

*Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, σε λίγο η έναρξη του β' μέρους

Ημίχρονο: Δίκαιο το ισόπαλο αποτέλεσμα - από δύο σημαντικές στιγμές και ένα δοκάρι οι δύο ομάδες - ανέβασε την απόδοση του ο ΟΦΗ μετά το 30΄.

43' - Καλή αντεπίθεση από την Λαμία όμως έκοψε σωστά ο Νάστος τον Ντουρμισάι πριν εκτελέσει

41' - ΑΠΙΘΑΝΟ δοκάρι για τον ΟΦΗ - ωραίο σουτ του Ιβοριανού μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρει στον Βαλλιό και βρήκε στο αριστερό δοκάρι του Πίτκα

40'- Κίτρινη κάρτα στον Όμο

40' - Κίτρινη κάρτα ο Πουρτουλίδης

39' - Προϋποθέσεις για καλή φάση ο ΟΦΗ, καθυστέρησε ο Χαντί

37' - Συρτό σουτ του Ρότσα, η μπάλα ''χαιδεύει'' το αριστερό δοκάρι του Στρέζου - καλή φάση για τη Λαμία

35' - Σέντρα από δεξιά του Σπυρόπουλο - κατέληξε στον Στρέζο η μπάλα

*Έπειτα από τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά, ο ΟΦΗ αμύνεται καλύτερα στο γήπεδο και προσπαθεί να επιτεθεί με περισσότερη τύχη για κάτι καλό

32'- Μαρκάρισμα του Βάντερσον στον Κώτσιο, ο Τζήλος δεν δείχνει κίτρινη στον μέσο της Λαμίας

*Πάνω - κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά

27'- ''Kιτρινισμένοι'' και οι δύο στόπερ του ΟΦΗ, ο Κομεσίδης πήρε κάρτα για φράγμα

26' - Απίθανο λάθος του Πίτκα - ο Χαντί έκλεψε όμως ο Βουό καθυστέρησε και ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία για το 0-1!

*Χωρίς τον Μπόατενγκ ο ΟΦΗ υστερεί στα χαφ, Όμο - Βάντερσον και Μπλάζιτς ελέγχουν την μεσαία γραμμή

23' - Κίτρινη κάρτα ο Κώτσιος

22' - Εξαιρετική εκτέλεση του Χαντί - η πρώτη καλή φάση για τον ΟΦΗ - δύσκολη επέμβαση ο Πίτκας

21' - Φάουλ σε καλή θέση για έμμεση εκτέλεση για τον ΟΦΗ

19'- Καλό σουτ ο Μπλάζιτς - δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ ο Στρέζος

17' - Φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους - εκτός εστίας η εκτέλεση του Ρότσα

14'- Eλέγχει το ρυθμό τα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ

*Πάνω από 5.000 κόσμος στα ΔΑΚ Λαμίας

10' - Σουτ του Πάγκαλου από δύσκολο σημείο - κόρνερ για τον ΟΦΗ

9' - Με βαθιές μπαλιές προς Βουό και Μάνο προσπαθεί να επιτεθεί ο ΟΦΗ

6'- Προσπαθεί να ισορροπήσεις την αρχική ορμητικότητα των γηπεδούχων ο ΟΦΗ

*Έχει μπει καλύτερα στο ματς η Λαμία

2' - Απίθανη κούρσα από τον Βάντερσον, πέρασε τους παίκτες του ΟΦΗ σαν σταματημένους και με σουτ - κεραυνό στα όρια της περιοχής έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Στρέζου!

1'- Στην σέντρα η Λαμία

*Όλα έτοιμα για την έναρξη του ματς

*Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ. Τζήλος (Λάρισα)

*Δεν υπάρχουν φίλαθλοι του ΟΦΗ στο γήπεδο, η ΠΑΕ ζήτησε εισιτήρια - ο Υφυπουργός Αθλητισμού αρνήθηκε

*Σύμφωνα με τις πρώτες εικόνες, εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στη Λαμία, αρκετός κόσμος στο γήπεδο

Oι ενδεκάδες:

ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Πίτκας, Μπλάζιτς, Βασιλόγιαννης, Βάντερσον, Ντουρμισάι, Βαλιός, Σουλειμάν Όμο, Ρότσα, Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Σπυρόπουλος.

ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κώτσιος, Νάστος, Βουό, Χαντί, Μάνος, Πουρτουλίδης, Πάγκαλος, Κομεσίδης, Κιάσσος, Βαλλιάνος

*Ο ΟΦΗ θα αγωνιστεί χωρίς τον Ντέρεκ Μπόατενγκ

*Σε λίγα λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση στη Λαμία, η αναμέτρηση μεταδίδεται ζωντανά από την ΕΡΤ3