Η Εθνική γυναικών έχει κάνει ήδη το θαύμα της. Έχει προκριθεί στο παγκόσμιο πρωτάθλημα και βρίσκεται στις 4 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης. Απόψε, δεν μπόρεσε να κάνει ακόμα μια μεγάλη υπέρβαση με την διαιτησία να παίζει τον ρόλο της σε κρίσιμα σημεία. Τα κορίτσια μας ήταν μέσα στο παιχνίδι απέναντι στην πανίσχυρη Γαλλία μέχρι και το 3ο δεκάλεπτο όμως στο 4ο και τελευταίο ήρθε η κατάρρευση. Πλέον, αύριο στις 7μ.μ η Εθνική γυναικών θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη του Βελγίου για το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.
Γαλλία: Επουπά 11 (1), Μιγιέμ 13, Τσιακ 7, Ντουμέρκ 1, Μισέλ 4, Αγιαγί 2, Σκρέλα 2, Μιντέ 2, Γιοανές 10 (2), Σαρτερό 7 (1), Αμάντ 6.
Ελλάδα: Σταμολάμπρου, Λύμουρα, Σπυριδοπούλου 5 (1), Μάλτση 9 (1), Νικολοπούλου (5), Σωτηρίου 6 (2), Κοσμά, Σπανού 8, Καλτσίδου 15 (3), Χρηστινάκη 5 (1), Φασούλα 2.