O Πανιώνιος ήταν πολύ καλύτερος της Γκόριτσα, κυριάρχησαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ενώ είχαν την ευκαιρία για να σκοράρουν και άλλα γκολ. Έτσι, με το υπέρ του 2-0, οι ''κυανέρυθροι'' επέστρεψαν με τον καλύτερο τρόπο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις μετά από εννιά χρόνια. Και τα δύο γκολ από τον Γεσίλ
Οι συνθέσεις
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ, Χατζισαφί, Οικονόμου, Μπανανά, Βλάχος, Κόρμπος, Σαββίδης, Λάμπρου (90’+2’), Μασούντ (78’ Ντουρμισάι), Μασούρας, Γεσίλ (82’ Ταπόκο).
ΓΚΟΡΙΤΣΑ: Σορτσάν, Κελτσέρ, Γκρέγκοριτς, Κάπιτς, Φιλίποβιτς (46’ Τσουρκ), Κόλεντς (46’ Μάρινιτς), Γκρούντινα, Οσούγι, Ζιγκόν, Κάβσιτς, Γιογκάν.