Οι Θάντερ δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό πρόβλημα από τους Κινγκς τους οποίους νίκησαν με 110-94, ωστόσο αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Γιώργος Παπαγιάννης. Ο Έλληνας σέντερ βρήκε αρκετό χρόνο συμμετοχής (21:46) και πέτυχε το πρώτο double double της αμερικανικής επαγγελματικής καριέρας του.Ο «Big Papa» έκανε 6 ατομικά ρεκόρ στο συγκεκριμένο ματς αφού για πρώτη φορά σκόραρε 14 πόντους, πήρε 11 ριμπάουντ, έδωσε μία ασίστ, έκανε ένα κλέψιμο, ευστόχησε σε 6 καλάθια εντός πεδιάς κι έπαιξε 22'.
Ο Γιώργος Παπαγιάννης πρόσφερε μάλιστα κάποιες καλές φάσεις τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα.
Ο Κώστας Κουφός σε 23:29 είχε 9 πόντους (3/8δ., 3/4β.), 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Για τους νικητές ο Ράσελ Ουέστμπρουκ τελείωσε με 28 πόντους, 10 ασίστ και 8 ριμπάουντ.
Δείτε τις καλύτερες στιγμές του