Το φιλικό παιχνίδι θα γίνει στις 11 το πρωί το Σάββατο (12/11) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.
Στον ΟΦΗ περιμένουν επίσημη ενημέρωση, για το πότε θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα, καθώς με βάση το πρόγραμμα, υπάρχει αγωνιστική και την επόμενη Τετάρτη (16/11) με τον ΟΦΗ να αγωνίζεται στα Τρίκαλα.
Στα αγωνιστικά του ΟΦΗ, ο Πατρικ Βουό, συνέχισε και την Πέμπτη (10/11) ατομικό πρόγραμμα ενώ την Παρασκευή το πρωί (10 π.μ.) θα γίνει νέα προπόνηση, στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.
Ο Εργοτέλης μετά το διπλό επί του Ηλυσιακού προετοιμάζονταν για την αναμέτρηση με την Κηφισιά για το κύπελλο της Γ' Εθνικής όμως η αναβολή έφερε αλλαγή πλάνων. Χωρίς σημαντικές απουσίες συνεχίζονται οι προπονήσεις υπό της οδηγίες του Νίκου Ουσταμπασίδη