Η ανακοίνωση της ακαδημίας του ΠΟΑ:
''Η Ακαδημία ποδοσφαίρου του ΠΟΑ μετά από τις καλές εμφανίσεις που είχε στα τουρνουά (ΕΠΣΗ , ΜΟΙΡΩΝ, ΧΑΝΙΩΝ ) συμμετείχε με επιτυχία και στο τουρνουά του ΔΟΠΑΦΜΑΗ .
Στις ηλικίες 2002-03 Α΄ κατηγορία κατέλαβε την 2η θέση (προπονητής Πετράς Παναγιώτης ) Στις ηλικίες 2002-03 Β1΄ κατηγορία κατέλαβε την 1η θέση (προπονητής Τριανταφύλλου Τάσος )
Στις ηλικίες 2002-03 Δ΄ κατηγορία κατέλαβε την 3η θέση (προπονητές Γιακουμάκης Μανόλης , Χατζηανδρέου Ανδρέας )
Στις ηλικίες 2004-05 Α΄κατηγορία κατέλαβε την 1η θέση , ισοβαθμία με ΟΦΗ (προπονητής Ρουμπάκης Μανόλης). Σκοπός και στόχος της Ακαδημίας είναι η άσκηση , η άθληση , η αξιοποίηση των παιδιών για την ομάδα του Ερμή Ατσαλένιου , η προώθησή τους στην ομάδα του Κεραυνού και η μετέπειτα πορεία τους στην πρώτη ομάδα του ΠΟΑ. Η Ακαδημία θα λειτουργήσει μέχρι τέλος Ιουνίου .''