O Εργοτέλης ήταν καλός μόνο για ένα ημίχρονο και με δύο εκτελέσεις πέναλτι των Λεάλ (22') και Κατσικοκέρη(38') στο α΄μέρος κατάφερε να προηγηθεί με 2-0. Κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Στην επανάληψη η απόδοση των ''κιτρινόμαυρων'' έπεσε αρκετά με συνέπεια οι φιλοξενούμενοι να δημιουργήσουν κινδύνους. Η νίκη ολοκληρώθηκε με γκολ του Καϊμακαμούδη στο 93' με πλασέ από κοντά.
Οι συνθέσεις:
Εργοτέλης (Λαμπράκης): Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος (75’ Ρουσάκης), Τζανής, Μπάτζιος, Γκοτσούλιας, Μισέλ, Σερζίνιο, Κατσικοκέρης, Λεάλ (43’ Μπρατσιάνι), Βελλίνης.
Ηλυσιακός (Δ.Παπασπύρου): Σηφάκης, Γραμματίκας (68’ Μέξης), Ντούμπερετ, Πιπίνης, Μπίρης, Αμανατίδης, Στρίγγας (55’ Ρόπας), Φλέγγας, Ιωάννου, Θαναηλάκης (80’ Κάλφας), Μάλτσι.