Σε ένα παιχνίδι με πολύ λίγες φάσεις και δυνατές μονομαχίες, Πλατανιάς και ΑΕΚ αναδείχθηκαν 0-0 στον έναν από τους τέσσερις προημιτελικούς του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου είχε κάποιες ευκαιρίες για να μπει μπροστά στο σκορ όμως σε όλες τις περιπτώσεις ο Ανέστης αντέδρασε καλά με αποκορύφωμα την φάση του 47' με το σουτ του Γιορέντε. Δίκαιη η μοιρασιά και πλέον οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για την 1η Μαρτίου.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος (90΄ Στανισάβλεβιτς), Κάργας, Μπανανά, Βάντερσον, Μαραγκός, Πριντέτα, Μουνάφο, Μανούσος (67΄ Γιακουμάκης), Γιορέντε (80΄ Μενδρινός), Σίγκνεβιτς.
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Μάνταλος (85΄ Γαλανόπουλος), Αϊντάρεβιτς, Μπακασέτας (64΄ Πέκχαρτ), Αραούχο (90΄ Μεληκιώτης).