Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του...

Ύστερα από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες ο ΟΦΗ ηττήθηκε από τους Τιτάνες Παλαμά στην τελική φάση του 28ου Πανελληνίου Κορασίδων με 42-40

Οι δύο ομάδες εναλλασσόταν στην πρωτοπορία σε όλο το παιχνίδι. Οι Τιτάνες προηγήθηκαν με διαφορά πέντε πόντων (38-33) στο 35ο λεπτό, όμως οι Κρητικές με σερί 6-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ. Με γκολ-φάουλ της Πατούνη η ομάδα του Παλαμά ξαναπήρε την πρωτοπορία, ενώ με βολή της Καρακώστα γράφτηκε το τελικό αποτέλεσμα περίπου ενάμιση λεπτό πριν την τελική κόρνα.

Δεκάλεπτα: 10-10, 19-21, 32-33, 42-40

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ  (Χαντζιάρας): Κατσιαούνου, Ντούλα Αλ., Τσάρη, Καρακώστα Μ. 1, Μπενέκη 18, Καρακώστα Ε. 1, Πατούνη 13, Μπακρατσή 3(1), Ντούλα Αθ., Κατσή 6.

ΟΦΗ (Δελατόλας-Καραπαναγιώτη): Φραγκάκη, Ιατράκη 2, Παπαδάκη, Βατσινά 2, Κουρατόρα 17(2), Παπαμαρκάκη 19(2), Σφακιανάκη, Λιόντα.