«Έγκλημα» και... τιμωρία!

Παρ ότι ο ΟΦΗ προηγήθηκε δύο φορές απέναντι στην Καλλονή, δύο τραγικά λάθη της άμυνας του τον ''πρόδωσαν'' και έμεινε στο 2-2 απέναντι στην μαχητική ομάδα της Λέσβου -

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την 2η αγωνιστική στην Football league. Παρ ότι η ομάδα του Νίκου Νιόπλια προηγήθηκε δύο φορές (Όστοις 39' - Όγκμποε 68') τελικά ισοφαρίστηκε στο 87' με γκολ του Λαμπράκη αφού νωρίτερα είχε ισοφαρίσει ο Φράγκος έπειτα από τραγικό λάθος του Δερμιτζάκη.

Όσον αφορά την αναμέτρηση, στο α' ημίχρονο ο ΟΦΗ κυρίως μετά το πρώτο τέταρτη πήρε τα ηνία του ματς, απείλησε και σκόραρε με τον Όστοιτς όντας ελαφρώς καλύτερος της Καλλονής η οποία ουσιαστικά περιορίστηκε σε αμυντικό ρόλο.

Στην επανάληψη τα δεδομένα άλλαξαν, η Καλλονή ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο την μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, εκμεταλλεύτηκε την νευρικότητα και τα λάθη των γηπεδούχων και έτσι ισοφάρισε σε 2-2 στο φινάλε της αναμέτρησης.Κορυφαίος ο Χαντί με δύο ασίστ, μαχητικοί οι Ράντι - Μιλοσάβλιεφ.