Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ (0-0 Τελικό)

Το παιχνίδι της αγωνιστικής διεξάγεται στην Ριζούπολη ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και ΟΦΗ - Παρακολουθείστε μέσα από το Cretalive την εξέλιξη της αναμέτρησης

Tελικό: Ο ΟΦΗ ήταν εξαιρετικός αμυντικά όμως αν εξαιρέσουμε το δοκάρι του Μιλοσάβλιεφ στην αρχή δεν δημιούργησε καμία άλλη κλασική ευκαιρία και τελικά κράτησε με σχετική ευκολία την εκτός έδρας ισοπαλία απέναντι στον πρωτοπόρο Απόλλων Σμύρνης

90'+ - Κίτρινη στο 94' για τον Κοιλιάρα

90'+ - Κρατάει την ισοπαλία με άνεση ο ΟΦΗ...

90' - Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις - αμύνεται ο ΟΦΗ

88' - Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλων: Ο Σιατραβάνης αντικαθιστά τον Κρητικό

*Να ενημερώσουμε ότι ο Ηλίας Κώτσιος είναι καλύτερα, αποχωρεί εκτός γηπέδου με φορείο

86' - Ξαφνικό σουτ του Αλμάνη, αιφνιδιάστηκε ο Δερμιτζάκης - η μπάλα ελάχιστα εκτός δοκαριού!

85' - Κίτρινη ο Μητρόπουλος

80' - Φωνάζει ο Νίκος Νιόπλιας να πιέσουν ψηλά οι παίκτες του

*Δεξί μπακ παίζει ο Νάστος - στόπερ ο Κομεσίδης

78' - *Αλλαγή και για τον Απόλλων: Τζάνης αντί του Ντάσιου

78'-*Ο Ανέστης Νάστος στην θέση του Κώτσιου

77'-*Σηκώθηκε ο αρχηγός του ΟΦΗ, όμως φαίνεται ότι είναι φανερά ζαλισμένος και θα αποχωρήσει

*Στο έδαφος ο Κώτσιος από σύγκρουση στον αέρα με τον Όστοιτς

73' - Κεφαλιά ο Πετρόπουλος από εκτέλεση φάουλ του Κονέ - σε καλή θέση ο Δερμιτζάκης δεν ανησύχησε

71' - Κίτρινη κάρτα και Όστοιτς

*Πολύ κακός δημιουργικά ο ΟΦΗ σε όλο το ματς, ανασταλτικά παίρνει καλό βαθμό

66'- Μάνος αντί Ράντι: Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ

*Δυναμώνει η βροχή στο γήπεδο

65' - Αυστηρή κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεφ

63' - Στο ίδιο... μομέντουμ με το πρώτο μέρος το παιχνίδι - αργός ρυθμός, δυνατές μονομαχίες και πολύ λίγες φάσεις

62' - Προσπαθεί να ανέβει πιο ψηλά ο ΟΦΗ και να κρατήσει την μπάλα

60' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Μητρόπουλος αντί του Χύζι

*Τα δύο μπακ του ΟΦΗ, Κοιλιάρας και Κομεσίδης είναι οι κορυφαίοι μέχρι τώρα για την ομάδα του Νίκου Νιόπλια

52' - Αλλαγή για τον Απόλλων: Τσιάρας αντί Κύργια

51' - Γρήγορη κούρσα του Μιλοσάβλιεφ από τα αριστερά όμως η παράλληλη μπαλιά του ήταν λίγο δυνατή, δεν πρόλαβαν Βουό και Ράντι

49' - Ανεκμετάλλευτα τα δύο κερδισμένα κόρνερ που κέρδισαν οι γηπεδούχοι, δείχνουν να έχουν μπει καλύτερα στο β' μέρος

47' - Σουτ του Αλμπάνη εντός περιοχής Δερμιτζάκη, αρκετά άστοχο

*Καμία αλλαγή από τους δύο προπονητές

46'- Όλα έτοιμα για την έναρξη του β' μέρους

Ημίχρονο: Πολύ κακό και νευρικό το πρώτο ημίχρονο. Το δοκάρι του Μιλοσάβλιεφ ήταν η καλύτερη φάση έως τώρα, από το 15' και έπειτα ο Απόλλων έχει πάρει τα ηνία του ματς χωρίς να κάνει καμία μεγάλη ευκαιρία.

43' - Ωραία προβολή του Κοιλιάρα σε αντεπίθεση των γηπεδούχων

* Οι φίλαθλοι του ΟΦΗ είναι οι μόνοι που ακούγονται στο γήπεδο

36' - Ο Όστοιτς διώχνει έγκαιρα πριν εκτελέσει ο Πετρόπουλος από το ύψος της περιοχής

34' - Αδύναμο σουτ του Πετρόπουλου, μπλοκάρει με ευκολία ο Δερμιτζάκης

33' - Κίτρινα κάρτα και στον Κομεσίδη για φάουλ στην μεσαία γραμμή

*Αρκετή ένταση στο ματς - περίπου 100 φίλαθλοι του ΟΦΗ στο γήπεδο

29' - Με μεγάλες μπαλιές προσπαθεί να επιτεθεί ο Απόλλων, ο Κώτσιος σε δύο περιπτώσεις έχει λειτουργήσει καλά

*Δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα ο ΟΦΗ, ''κατεβαίνει'' χαμηλά στον άξονα ο Χαντί με συνέπεια ο Βουό να μοιάζει αρκετά μόνος στην επίθεση

25' - Έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Απόλλων στα τελευταία λεπτά χωρίς ευκαιρίες

21'- Κίτρινη κάρτα στον Χίσι

*Αρχίζει και η βροχή στην Ριζούπολη

19' - Επικίνδυνη προϋπόθεση ευκαιρίας από τα δεξιά για τον Απόλλων - πρόλαβε τον Κάσσο ο Κοιλιάρας πριν εκτελέσει

17' - Ξαφνικό σουτ του Κρητικού, δύσκολη επέμβαση από τον Δερμιτζάκη - πρώτη φάση για τον Απόλλων

15' - Δεν έχει ρυθμό και φάσεις το παιχνίδι, αρκετά φάουλ έως τώρα - δείχνει να πατάει καλύτερα ο ΟΦΗ

12' - Αρκετές λάθος μεταβιβάσεις και από τις δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά

7' - Πολύ δυνατό ματς από πλευράς Απόλλων σε ένα βαρύ τερέν

*Μπήκε δυνατά ο ΟΦΗ

4' - Δοκάρι για τον ΟΦΗ από τον Μιλοσάβλιεφ - ωραία συνεργασία του Σέρβου με τον Κοιλιάρα από τα αριστερά, το πλασέ του χαφ του ΟΦΗ βρήκε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γεωργακόπουλου

2' - Πολύ δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Ράντι, ο Κατσικογιάννης δεν βγάζει κάρτα στον Βαλεριάνο

1' - Ξεκίνησε το ματς!

*Στον αγωνιστικό χώρο και οι δύο ομάδες όπως και οι διαιτητές ( Κατσικογιάννης ο διατητής)

*Ελάχιστος κόσμος στην Ριζούπολη, σε πολύ μέτρια κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος

*Ο πρώην παίκτης του ΟΦΗ, Πετρόπουλος στην κορυφή της επίθεσης για τον Απόλλων - στον πάγκο ο Περογαμβράκης

*Ο Νίκος Νιόπλιας τοποθετεί στην ενδεκάδα τον Χίσι αντί του Νάστου - σε ακόμα ένα παιχνίδι τελευταία δεν ξεκινάει ο Όγκμποε

*Ενδεκάδες:

Απόλλων Σμ.: Γεωργακόπουλος, Πάνος, Βαλεριάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Ντάσιος, Κάσσος, Κρητικός, Πετρόπουλος, Κονέ, Αλμπάνης.

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Κώτσιος, Όστοιτς, Χίσι, Αντουκόρ, Χαντί, Ραντί, Μιλοσάβλιεβ,  Βουό.

*Eκτός για τον Απόλλωνα ο πολύπειρος τερματοφύλακας, Διονύσης Χιώτης

* Θυμίζουμε ότι όλα τα ματς της 11ης αγωνιστικής διεξάγονται σήμερα:

• Πανελευσινιακός - Καλλονή (Ημίχρονο 1-0 )
  • Απόλλων - ΟΦΗ (15:00)
  • Λαμία - Αχαρναϊκός (15:00)
  • Τρίκαλα - Κισσαμικός (15:00)
  • ΑΟΧ - Αιγινιακός (15:00)
  • Πανθρακικός - Αγροτικός Αστέρας (15:00)
  • Καλλιθέα - Αν. Καρδίτσας (15:00)
  • Σπάρτη - Παναιγιάλειος (15:00)
  • Άρης - Πανσερραϊκός (17:00)

*Αυτή είναι η κατάσταση στην κορυφή της Football league έπειτα από 10 αγωνιστικές

•   1. Απόλλων Σμύρνης 26
  •   2. Λαμία 22
  •   3. Άρης 20
  •   4. ΟΦΗ 20

*Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο ίδιο γήπεδο και για το κύπελλο, ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 0-1 έχοντας πολλά παράπονα από την διαιτησία.

*Χωρίς ήττα ακόμα στο πρωτάθλημα ο πρωτοπόρος Απόλλων με 8 νίκες και 2 ισοπαλίες