ΑΟΧ - ΟΦΗ (0-2 Τελικό)

Ο ΟΦΗ φιλοξενείται από τον ΑΟΧ στο Κρητικό ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής - Συνεχής ενημέρωση μέσα από το Cretalive

Τελικό: Με δύο γκολ στα τέλη του κάθε ημιχρόνου ο ΟΦΗ κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του ΑΟΧ και να επιστρέψει στις νίκες έπειτα από την ήττα από τα Τρίκαλα

89' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: ο Μάνος από δεξιά σέρβιρε στον Βουό και αυτός έκανε το 0-2 σε κενή εστία

88' - Τρίτη αλλαγή για τον Παντέλη: Βασιλείου εκτός - Γεωργακόπουλος μέσα

*Έχει ανεβάσει την απόδοση του ο ΑΟΧ τα τελευταία λεπτά

81' - ''Παίζει'' με τη φωτιά ο ΟΦΗ, καλό σουτ ο Ρούνεϊ η μπάλα έξω

79' - Αλλαγή για τον ΑΟΧ: Αποστολόπουλος εκτός - Μιλιώτης μέσα

77' - Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ν. Παπαδόπουλος: Μάνος αντί Όγκμποε

75' - Ωραία κίνηση του Βουό όμως το πλασέ του πέρασε άουτ

72' - Ο Αντουκόρ αντικαθιστά τον Μητρόπουλο

*Έχει την υπεροχή ο ΟΦΗ στην επανάληψη, χωρίς να ολοκληρώνει τις προσπάθειες του στην επίθεση

64' - Σουτ του Κώτσιου, ακίνδυνο, μπλόκαρε ο Αθανασίου

63' - Καθυστέρησε ο Πάγκαλος από τα αριστερά, κόρνερ για τον ΟΦΗ

59' - Φάουλ - κοντινό κόρνερ για τον ΟΦΗ

*Κακό το β' μέρος

58' - Αλλαγή και για τον ΟΦΗ, μέσα ο Πάγκαλος - εκτός ο Μιλοσάβλιεφ

Αλλαγή για τον ΑΟΧ: μέσα ο Λάσκαρης- εκτός ο Δρίζης

49' - Πολλές δυνατές μονομαχίες στο β' ημίχρονο, χωρίς ρυθμό ακόμα το ματς

*Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46'- Όλα έτοιμα για την έναρξη του β' ημιχρόνου

*Ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις που ξεκίνησαν στις 3μ.μ:

• Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός 2-1
  • Παναιγιάλειος - Πανσερραϊκός 0-1
  • Καλλιθέα - Αχαρναϊκός 1-1
  • Άρης - Πανελευσινιακός 4-0
  • Τρίκαλα - Λαμία 1-0

Ημίχρονο: Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή στο πρώτο μέρος και το πέναλτι του Πουρτουλίδη έχει διαμορφώσει το 0-1

*Χωρίς να παρουσιάζει καλή εικόνα στα Περιβόλια, ο ΟΦΗ μπαίνει μπροστά στο σκορ σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο

40' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - εύστοχη εκτέλεση από τον Πουρτουλίδη

39' - ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ, ο Βουό έπεσε κάτω έπειτα από μακράρισμα μετά από πάσα του Μπόατενγκ

36' - Ο Κιάσσος πάνω στη γραμμή έσωσε τον ΟΦΗ έπειτα από κακή αντίδραση του Κώτσιου ο οποίος έβαλε λάθος το πόδι και η μπάλα κατευθυνόταν στην εστία όμως πρόλαβε ο μπακ των φιλοξενούμενων.

33' - Πολύ ωραία σέντρα του Βαλλιάνου, ο Όγκμποε δεν κατάφερε να κάνει καλό κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία για το 0-1.

29' - Σουτ του Μιλοσάβλιεφ η μπάλα πέρασε άουτ

23' - Καθυστερεί ο Μιλοσάβλιεφ στην επέλαση του από αριστερά, χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ

*Προσπαθεί να ισορροπήσει ο ΑΟΧ

16' - Ο Αποστολόπουλος βρίσκει τον Σταματή, εκείνος μπαίνει στην περιοχή όμως αστοχεί.

14'- Σουτ του Βαλλιάνου, απομακρύνει σε κόρνερ ο Αθανασίου

*Πατάει εύκολα στην αντίπαλη περιοχή ο ΟΦΗ όμως σε ακόμα ένα ματς έχει ξεκινήσει με αβίαστα λάθη στην άμυνα

10' - Kαλή προσπάθεια από τον Μιλοσάβλιεφ όμως ο Όγκμποε δεν κάνει καλό κοντρόλ και δεν μπορεί να απειλήσει

8'- Κεφαλιά ο Όγκμποε έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα περνάει εκτός

*Ψάχνει το γρήγορο γκολ ο ΟΦΗ

5' - Xωρίς κάτι το σημαντικό στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού

Μπάμπης Δαμιανάκης αντιμετωπίζει την πρώην ομάδα του

*Περίπου 100 - 150 φίλαθλοι του ΟΦΗ βρίσκονται στα Περβόλια μέχρι αυτή τη στιγμή

*Ενδεκάδες:

ΑΟΧ: Αθανασίου - Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Βασιλείου -  Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος, Σταματής, Ρούνει - Δρίζης.

OΦΗ: Στρέζος -  Κιάσσος, Βαλλιάνος, Κομεσίδης, Κώτσιος - Μπόατενγκ, Μητρόπουλος, Πουρτουλίδης, Μιλοσάβλιεβ, Όγκμποε - Βουό.

*Νωρίτερα, συνέβησαν κάποια μικροεπεισόδια μεταξύ οπαδών του ΟΦΗ και κατοίκων της περιοχής στο λιμάνι των Χανίων χωρίς να πάρουν έκταση.

*Μετά την εντός έδρας ήττα από τα Τρίκαλα, ο ΟΦΗ θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις νίκες απέναντι στον ΑΟΧ