Ανώδυνη ήττα για ''Ηράκλειο'' - στην Α1 ο Πανιώνιος

Το ''Ηράκλειο'' ηττήθηκε από τον Χολαργό με 60-73 στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Α2

Οι γηπεδούχοι έμειναν από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο πίσω στο σκορ από την έμπειρη ομάδα του Χολαργού. Το ημίχρονο έκλεισε με 31-38 για τους φιλοξενούμενους με τη διαφορά να διατηρείται στα ίδια επίπεδα και στην τρίτη περίοδο. Στην τελευταία περίοδο δεν χρησιμοποιήθηκε ο Μύρων Παπαδάκης καθώς αισθάνθηκε ενοχλήσεις. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ''ροζ'' φύλλο αγώνα σε ένα παιχνίδι χωρίς το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Πλέον, το ενδιαφέρον για την Κρητική ομάδα στρέφεται αποκλειστικά στο πρώτο ματς των πλέι άουτ την Τετάρτη απέναντι στον Αρκαδικό

Δεκάλεπτα: 16-26, 31-38, 48-56, 60-73

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Παπαδάκης 7, Τσερκιτζόγλου 3 (1), Λόλας 2, Πετράκης 17 (4), Κουπίδης 13 (2), Κυπριωτάκης, Καλυβιανάκης, Λιανός 8, Λάτοβιτς 2, Πάλλης 8.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Κουφός): Αγγελόπουλος 20 (2), Μαράντος, Μποχωρίδης 12 (2), Τζακόπουλος 11 (3), Καλλινικίδης 9, Μοτσενίγος 2, Κουτρούλιας 8, Γκιζόγιαννης 6, Κιαπέκος 2, Αποστολίδης 3 (1).