Αναλυτικά η ανακοίνωση του συλλόγου:
''Συγκεκριμένα η Νάσιου Άννα Μαρία κατέκτησε 4 χρυσά μετάλλια, η Σεστακ Έλενα την 4η θέση στα 50 ύπτιο και έκανε ατομικά ρεκόρ Ανδρεανιδη Βασιλικη 4η στα 200 πεταλούδα με ατομικά ρεκόρ Φιλικας Μαρινος 6ος στα 100 ύπτιο με ατομικά ρεκόρ ,όπως επίσης ατομικά ρεκόρ πέτυχαν και οι Κυρικογλου Υρω με την Παραβολιασακη Σοφια στα αγωνισματα τους. Το διοικητικό συμβούλιο συγχαίρει τους αθλητές και τους προπονητές Φιλικα Κωνσταντίνο και Γαρινη Φάνη για τις επιτυχίες τους και τους εύχεται καλή συνέχειa''