Μέσα από το Τουρνουά αυτό δίνετε η ευκαιρία στους δημότες του Ηρακλείου να γνωρίσουν το τένις και να απολαύσουν το παιχνίδι μέσα από ένα οργανωμένο Τουρνουά. Οι αγώνες προγραμματίζονται να διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του ΄΄ΗΡΑΚΛΕΙΟ΄΄ Ο.Α.Α. οδός Δουκός Μποφώρ 1 που διαθέτει οκτώ (8) ηλεκτροφωτισμένα γήπεδα επιφάνειας green set.
Ημερομηνίες διεξαγωγής του Τουρνουά έχουν ορισθεί τα Σαββατοκύριακα: 13-14/5/2017 , 20-21/5/2017 ,και 27-28/5/2017.
Δηλώσεων συμμετοχής, θα γίνονται δεκτές στη Γραμματεία του Δ.Α.Π.Κ.Η. στο Κλειστό Αθλητικό-Πνευματικό Κέντρο Ηρακλείου Πατέλες (Δνση: Νίκου Ξυλούρη & Φούμη γωνία) από Τετάρτη 19 Απριλίου 2017 και ώρα. 09:00 π.μ. – 14:00 π.μ μέχρι και την Παρασκευή 05 Μαΐου 2017 και ώρα 14:00 , και στα γραφεία του
''Ηράκλειο'' Ο.Α.Α. στη Λεωφ. Μποφώρ 1 τις ίδιες ημερομηνίες σε ώρες που η γραμματεία θα είναι ανοικτή , και πριν από την ημερομηνία λήξης υποβολής των δηλώσεων συμμετοχής.
Αναλυτική προκήρυξη του τουρνουά και φόρμα της δήλωσης συμμετοχής θα βρείτε στο www. heraklion.gr & στο facebook: 4ο Τουρνουά Τένις Δήμου Ηρακλείου 2017.